Classflow – Interaktivní lekce a aktivity

(Délka 58 minut)

Webinář se zaměřuje na cloudovou platformu Classflow. Ta umožňuje vytvářet výukové lekce, aktivity a kvízy jednoduše na jednom místě. Zároveň slouží jako interaktivní tabule, kterou je možné rozšířit na další zařízení.

Organizovanější výuka s ClassroomScreen

(Délka 34 minut)

Webinář se zaměřuje na učiteli velmi oblíbený nástroj sloužící k organizaci hodiny – Classroomscreen. Tento nástroj ulehčuje přípravu na hodinu, řízení jednotlivých aktivit či upozornění žáků, jak mají pracovat bez nutnosti přepínat mezi mnoha okny počítače.

Vytváření krátkých animovaných videí v Powtoon

(Délka 55 minut)

Webinář se zaměřuje na velmi oblíbený nástroj na tvorbu krátkých animovaných video prezentací, které mohou nejen žákům hravou formou přiblížit různá témata. Kromě používání Powtoon jsme si ukázali, v kterých pracovních listech je možné ho využít.

Přehrát
Přehrát
Přehrát

Interaktivnější hodina s nástroji Kahoot a Sli.do

(Délka 63 minut)
Během webináře jsme se seznámili se dvěma nástroji, které udělají hodinu zajímavější a zaručeně aktivizují vaše žáky. Zaměřili jsme se na to, jak tyto nástroje používat a také využívat ve vaší hodině.
Pomůcky: kromě počítače je doporučený smartphone či tablet

Flinga a Orgpad jako pomocníci nejen v online výuce

(Délka 54 minut)
Webinář představuje dva nástroje, český Orgpad a finskou Flingu, fungující na principu vizuálních map. Zaměřen je na možnosti, jak se dají využít ve výuce, a to nejen formou myšlenkových map, ale i dalších možných využití.

Jak vytvořit vzdělávací video v domácích podmínkách

(Délka 58 minut)
Webinář představuje možnosti tvorby vzdělávacích videí od natočení, přes úpravy videa až po nahrání na Youtube (nastavení viditelnosti a časové stopy) či Google disk. Využili jsme věci, které má každý doma a volně dostupné programy.
Přehrát
Přehrát
Přehrát