Schola Empirica

Kariéra

Volná místa a stáže

Jsme otevření rozšíření týmu o další šikovné lidi. Pokud si myslíte, že by se Vám u nás mohlo líbit, zašlete CV na adresu info@scholaempirica.org

Ačkoli momentálně analytika nehledáme, můžete nám životopis zaslat. Nás inzerát obvykle vypadá takto:

Analytik kvantitativních dat

Vzdělání: VŠ sociologie, statistika, ekonomie, psychologie, pedagogika nebo příbuzné obory; případně student těchto oborů

Úvazek: Plný úvazek, částečný úvazek

Okres: Praha

Popis organizace a pozice:

V neziskové organizaci Schola Empirica se již 17 let zabýváme inovacemi v oblasti vzdělávání. Klademe přitom důraz na tzv. evidence-based přístup, což znamená že naše praktiky jsou podloženy empirickým výzkumem. 

Naše motto je „Věda pro lepší výchovu, vzdělávání a rodičovství“. 

Hledáme posilu do našeho týmu, která by nám pomohla poprat se s analýzou statistických dat z našich i externích projektů a také nám pomohla s nastavováním výzkumných designů projektů nových.

Co nabízíme:

 • Možnost přispět k velkým interním i externím projektům (nejen) ve vzdělávání – např. Eduzměna, Dobrý začátek, Homesharing aj., vč. mezinárodních projektů
 • Přístup k unikátním evaluačním datům především z oblasti vzdělávání
 • Možnost vzdělávat a rozvíjet se v oblasti procesů datové analýzy a jejich automatizace
 • Aktivní, zapálený a přátelský tým spolupracovníků
 • Smysluplnou práci s reálným dopadem
 • Dobré finanční ohodnocení
 • Flexibilní pracovní doba a částečná práce z domova
 • Možnost domluvit se na výši úvazku (min. poloviční) i termínu nástupu

Co požadujeme:

 • Předchozí solidní zkušenost s analýzou kvantitativních dat
 • Zkušenost s prací se skriptovacím jazykem na analýzu data R (používáme tidyverse) a znalost Rmarkdown
 • Schopnost kreativní a samostatné analytické práce

Co je výhodou: Znalosti psychometrie a kvantitativního výzkumného designu

Nástup: Dle dohody

Momentálně nového kolegu či novou kolegyni nehledáme, ale rádi si na Vás vezmeme kontakt – životopisy přijímáme na adrese info@scholaempirica.org.

Hledáte stáž?

Schola Empirica je organizací otevřenou studentským stážím.

Jsme partnerskou organizaci v Traineeship Mobility, Erasmus plus program financovaného Evropskou Komisi. 

Můžeme přijmout 1 až 2 studenty na jeden termín stáže.

Studenti v rámci své stáže podporují výzkumné projekty organizace a podílejí se na denním chodu organizace. Máte-li zájem absolvovat v naší organizaci stáž, zašlete své curriculum vitae se specifikací svého zaměření, motivační dopis a informace o účelu studentské praxe na info@scholaempirica.org.

Řekli o nás

“Moje zkušenosti se SCHOLA EMPIRICA jsou naprosto výborné. Bál jsem se, ale neměl čeho – dělal jsem databáze, dohledával kontakty, komunikoval se studenty letních škol, četl dokumenty, poskytoval na ně svůj názor a ta trocha kancelářské práce ani nebyla tak nudná díky všemu, co jsem dělal. Nikdy v životě jsem se za měsíc nenaučil tolik jako v SCHOLA EMPIRICA.”

“Stáž ve SCHOLE EMPIRICA mi dala skvělou příležitost využít své schopnosti a dovednosti učit se v praxi. Byla jsem součástí projektu Prague Summer Schools – Letní školy, kde jsem pomáhala s vedením a organizováním studentů během jejích volnočasových aktivit. Památným byla pro prohlídka Prahy s bezdomovcem (Pragulic), která mi poskytla úplně jiný pohled na tuto metropol. Všechny zkušenosti a získané přátelství se studenty z různých kultur a zemí mi pomohlo rozšířit své obzory a týmové pracovní dovednosti. Jsem velmi rád za tuto příležitost a vím, že chvíle, které jsem zažila v SCHOLE EMPIRICE si budu pamatovat do konce svého života.”

“Díky SCHOLE EMPIRICA jsem mohla důstojně vycestovat, načerpat zkušenosti, vidět zemi s tradicí a kulturními zvyklostmi, v jejichž prostředí se děti vzdělávají. Získala jsem nejen zkušenosti, ale i mnoho energie a nápadů do příštích dnů. Jsem ráda, že mohu přenášet vše do praxe a přispívat k výchově zdravě sebevědomých dětí.”

Co Dál?

Ozvěte se nám nebo pokračujte ve zjišťování dalších informací