Manažerem fotbalového klubu – příklad dobré praxe ze stáže v Londýně

You are here:

 

Projektová výuka a týmová spolupráce dnes není ve výuce ojedinělostí, dá se však stále co zlepšovat. Na stáži v Londýně realizované v rámci projektu Učíme se podnikavosti nadchnul učitele na první pohled „obyčejný projekt“.

Žáci dostali jasné zadání – ve skupinách vypracovat týdenní plán propagace fotbalového turnaje. Cílem byla originální mediální kampaň, která přiláká velký počet fanoušků. Žáci dostali půl hodiny na vypracování časového harmonogramu ve skupinkách a poté prostor na prezentování své kampaně. Následně přišel čas na zpestření projektu: „Na sociálních sítích se objevil rasistický komentář jednoho z výrazných fotbalistů plánovaného turnaje.“ Vymyšlení krizového plánu a nové propagace daly projektu nový rozměr a především přípravu na realitu.

Projekt je součástí programu Premier League Enterprise, který je iniciován fotbalovým klubem Chelsea. Program určený převážně pro školy, ale také pro nápadité dospělé, obsahuje mnoho aktivit propojujících rozvoj měkkých dovedností, výuku školních předmětů (Aj, M atd.) a pohybových aktivit. Žáci využívají i pracovní materiály s tématikou jejich oblíbeného týmu a mohou si tak vyzkoušet, jaké je to vést prvotřídní klub anglické Premier League. Jeden z pracovních materiálů, který připomíná rozpracovaný lean canvas, si můžete prohlédnout zde.

Pokud máte podobné inspirativní příklady dobré praxe z vaší školy či školky, neváhejte se s nimi podělit s ostatními. Vaše příběhy rádi zveřejníme na našem Facebooku a v pravidelném měsíčním Zpravodaji. Napište nám email na havlicek@scholaempirica.org.

Sdílet článek:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email